З’явились нові подробиці нападу на французького президента Макрона (Відео)

Емманюель Макрон

Французький суд розгляне справу чоловіка, якого заарештували через ляпас президенту Емманюелю Макрону під час його візиту до південно-східних регіонів країни.

Як повідомляє Associated Press, 28-річний Дамьєн Тарел постане перед судом 10 червня. Він зізнався правоохоронцям що “бив главу держави та вимовляв слова, що викривають політику”, – заявив прокурор Алекс Перрін.

За даними правоохоронців, підозрюваний близький до руху "жовтих жилетів" та поділяє ультраправі погляди. Затриманий заявив, що "діяв інстинктивно" та намагався у такий спосіб висловити своє невдоволення, інформує Euronews.

Окрім головного підозрюваного, правоохоронці затримали ще одного чоловіка на ім’я Артур К., якого називають "помічником" Дамьєна.

За словами прокурора, під час обшуків вдома в Артура К. з’ясувалось, що той незаконно зберігає зброю. Також правоохоронці виявили копію маніфесту Адольфа Гітлера "Майн Кампф" і два прапори, один з яких пов’язаний із комуністами, а другий – із революцію у Російській імперії.

Термін утримання обох чоловіків через "насильство без недієздатності щодо особи, наділеною владою", було подовжено. Їм загрожує до трьох років позбавлення волі та штраф розміром 45 тисяч євро. При цьому справу Артура К., порушену через незаконне зберігання зброї, мають розглянути у 2022 році.

Суддя повідомив, що обидва чоловіка є членами місцевих груп, пов’язаних із "бойовими мистецтвами, Середньовіччям та мангою". Жоден з них раніше не опинявся у полі зору правоохоронців.

  • Емманюель Макрон отримав ляпаса 8 червня під час під час поїздки у департамент Дром, де президент мав намір обговорити із представниками ресторанного бізнесу нестачу робочої сили.
  • При цьому нападник використав середньовічний французький бойовий клич "Монжуа Сен-Дені", а також вигукнув "Геть Макрона!".
  • Експрезидент Франції Франсуа Олланд та низка інших французьких політиків виступили із гострою критикою нападу та заявили про підтримку Макрона.