Вірменія та Азербайджан обмінялися взаємними звинуваченнями: “Ситуація загострилася”

Ситуація у Нагірному Карабасі значно загострилася вечері 12 грудня.

Вірменія та Азербайджан обмінюються взаємними звинуваченні у збройних провокаціях у регіоні. Міноборони Азербайджану повідомило про антитерористичну операцію в Нагірному Карабасі.

Так, на сайті Міністерства оборони Азербайджану зазначається, що після оголошення припинення вогню відповідно до заяви, підписаної 10 листопада президентами Азербайджану, Росії та прем’єр-міністром Вірменії, “деякі збройні формування Вірменії залишалися в лісистій місцевості в північно-західній частині селища Гадрут Ходжавендського району Азербайджану”.

“Посилаючись на офіційні вірменські кола, вірменські ЗМІ повідомляли, що ці збройні формування заблукали в лісистій місцевості. Вірменська сторона звернулася до командування миротворчих сил Російської Федерації з проханням вивести їх з цієї території”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що азербайджанська сторона створила всі умови для виведення цих вірменських “збройних формувань”.

“Ці вірменські збройні загони не покинули територію, навпаки, створили бойові позиції і за останні дні зробили терористично-провокаційні та диверсійні дії проти осіб, які виконували на цій території громадянську службу з азербайджанської сторони, і військовослужбовців”, – заявляють у міністерстві.

Раніше в суботу Міністерство оборони Вірменії заявило, що азербайджанська сторона відновила наступальні дії в напрямку селищ Старий Таглар – Хцаберд у Нагірному Карабаху. 

Раніше Армія оборони Карабаху повідомила, що збройні сили Азербайджану спробували атакувати одну з вірменських бойових позицій на південному напрямку, троє військових нібито були поранені.

  • У ніч на 10 листопада було оголошено про припинення вогню в Нагірному Карабаху, про яке домовились лідери Азербайджану, Вірменії та Росії. 
  • У Вірменії багато хто сприйняв угоду як капітуляцію. Згідно із домовленістю, Азербайджан і Вірменія залишаються на зайнятих ними позиціях, а в регіоні розгортається “миротворчий контингент” Російської Федерації.
  • Туреччина після цього заявила, що домовилася з Росією про спільний моніторинг дотримання режиму тиші у Карабаху та анонсувала спорудження центру спільного контролю.