В Індії новий виклик інфекції серед людей, які одужали від коронавірусу

(AP Photo)

В Індії за три тижні на 150% зросла кількість хворих на мукормікоз: захворіли вже понад 30 тисяч осіб, 2 тисячі померли.

“Останніми днями у нас новий виклик через чорний грибок. Важливо підготувати систему боротьби з цим”, — заявив прем’єр-міністр Індії Наренда Моді, передає місцеве видання NDTV.

За даними лікарів, найбільше інфекція поширюється серед людей, які одужали від коронавірусу, які під час хвороби перебували у відділеннях інтенсивної терапії та протягом тривалого часу отримували стероїди або кисневу підтримку. Окрім того, інфекція небезпечна для хворих на діабет, які змушені приймати стероїди.

Через збільшення кількості хворих Високий суд Бомбею постановив, що уряд країни має опублікувати детальну інформацію про кількість протигрибкових препаратів, що виділяються різним штатам для лікування мукормікозу та виділити достатню кількість препаратів. Слухання у Бомбеї мають на меті визначити, як розподіляються ліки серед штатів.

Найбільше хворих зафіксовано у штаті Махараштра (7 057 випадків зараження та 609 померлих) та у штаті Гуджарат (5 418 захворювань та 323 летальних випадки).