У Мінську силовики розігнали жіночий “Блискучий марш”

У Мінську силовики розігнали жіночий “Блискучий марш”, затримані більше 300 учасників.

Марш почався у другій половині дня 19 вересня. Кілька сотень протесту проти результатів виборів у Білорусі, за якими чинного президента країни Олександр Лукашенка, було переобрано на новий термін, пройшлися вулицями Мінська, скандуючи “віримо, можемо, переможемо!”.

На початку акції інцидентів не було, однак у кількох кварталах від резиденції президента країни почалися затримання.Як повідомляє Радіо Свобода, міліціянти застосовували силу проти учасниць акції – їх душили, витягували зі сцепок та тягли по асфальту тих, хто чинив опір.

Інші учасники кричали силовикам “Ганьба”.

За даними правозахисного центру “Вясна”, під час маршу були затримані 329 людей, однак список оновлюється.

  • З 9 серпня у Білорусі тривають масові акції протесту у зв’язку з результатами виборів, за якими у чинного президента Олександра Лукашенка 80,1% голосів, а у його опонентки Світлани Тихановської — 10,1%.
  • Європейський Союз не визнав результати виборів президента Білорусі та пообіцяв накласти санкції на відповідальних за фальсифікації та насильство.
  • Президент Володимир Зеленський вважає, що президенту Білорусі Олександру Лукашенку слід провести нові вибори з міжнародними спостерігачами. При цьому він заявив, що Україна не буде втручатися у білоруські вибори.
  • 15 вересня Верховна рада підтримала в цілому проєкт постанови про заяву парламенту щодо ситуації в Республіці Білорусь.
  • Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що посилить кордон з Україною, а з Литвою та Польщею – повністю закриє.