У Мінську на опозиційний “Марш честі”вийшли десятки тисяч людей (Відео)

У Мінську на опозиційний “Марш честі”, незважаючи на затримання, вийшли десятки тисяч людей, повідомляє білоруська служба “Радіо Свобода”.

Невідомі в балаклавах, спортивних костюмах, з кийками, і ОМОН били присутніх демонстрантів. Зокрема тих, хто лежить. Деякі демонстранти намагалися дати відсіч. Також силовики застосували світлошумові гранати, водомети.

Найбільші сутички зафіксовано у районі стели “Мінськ – місто-герой”.

По всій Білорусі масово затримують журналістів, які вийшли на вулиці висвітлювати акції протесту.

За даними журналістів, такого жорсткого розгону мітингувальників не було майже два місяці.

Мінський метрополітен повідомив про тимчасове закриття чотирьох центральних станцій метро. Через кілька годин метро відкрили.

  • Президентські вибори у Білорусі відбулися 9 серпня 2020 року, на той момент Олександр Лукашенко вже 26 років керував країною. Згідно з результатами, Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
  • Відтоді в Білорусі тривають щоденні протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їх придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє.
  • 23 вересня Олександра Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську проголосили президентом. Інформація про шосту церемонію інавгурації не розголошувалася, хоча відповідно до закону мала б транслюватися на державних каналах.
  • Євросоюз, США, Велика Британія та Канада відмовилися визнати легітимність президентського мандату Олександра Лукашенка. Китай і Туркменістан вже висловили йому свою підтримку.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна підтримує позицію ЄС щодо ситуації у Білорусі.
  • Сам Лукашенко заявив, що “Ми нікого не просили визнавати або не визнавати наші вибори”.