У Болгарії та Сербії виявили новий штам коронавірусу, який вперше зафіксували у Великій Британії

У Болгарії та Сербії виявили новий штам коронавірусу, який вперше зафіксували у Великій Британії. Хворих і тих, з ким вони контактували, негайно ізолювали.

Як повідомив директор Національного центру інфекційних і паразитарних захворювань Тодор Кантарджієв в інтерв’ю Болгарському національному телебаченню, новий штам виявили у восьми пацієнтів. Деякі з них прибули з Британії, а після прибуття одразу ж захворіли. Їх негайно ізолювали.

Кантарджієв нагадав, що в Болгарії триває вакцинація. Щеплення від COVID-19 вже отримали понад 17 тисяч людей. За його словами, темпи вакцинації можна порівняти з кількістю вакцинованих у Фінляндії, Чехії та Нідерландах. У зв’язку з цим медик прогнозує значне зниження кількості нових заражених влітку цього року. Він додав, що тривалість імунітету, набутого в результаті щеплення від коронавірусу, становить близько 7-8 місяців.

За даними порталу Worldometers, Болгарія перебуває на 51 місці за кількістю виявлених випадків COVID-19. Всього з початку пандемії в країні було інфіковано майже 215 тисяч осіб, 8799 випадків виявились летальними.

У Сербії перший випадок мутованого коронавірусу виявили у жінки, яка повернулась із Британії, передає телеканал Prva. За словами президента Сербії Олександра Вучича, жінка по прибуттю здала ПЛР-тест, однак результат виявився негативним. При повторному тестуванні новий штам підтвердився. Зараз хвора, а також її контактні особи перебувають на ізоляції.

  • У Великій Британії виявили новий штам коронавірусу, який, за словами прем'єра країни Бориса Джонсона, може бути на 70% заразнішим, ніж вже відомий. Внаслідок цього Європейський Союз проведе термінову кризову зустріч в Брюсселі, щоб обговорити обмеження на транспортне сполучення з Британією.
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що цей штам коронавірусу виявили вже у 25 країнах Європейського регіону.
  • Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) повідомило, що мутований штам коронавірусу може привести до хибнонегативних результатів тесту на COVID-19.
  • Учені з Оксфордського університету готуються розробляти вакцину проти нових штамів COVID-19.