“Це точно не навчання всередині країни”: засновник CIT припускає, що техніка РФ прямує до Білорусі (Фото)

Масове перекидання військової техніки та живої сили із Далекого Сходу Росії може бути пов’язані зі спільними навчаннями Білорусі та Росії поблизу кордонів України. 

До такого висновку прийшли аналітики Conflict Intelligence Team. Про це розповів Руслан Левієв, засновник організації CIT, повідомляє Суспільне.

“Ми маємо припущення, що ця техніка їде на полігони Білорусі, і згодом може бути розміщена біля кордонів України у Білорусі, адже раніше Володимир Путін анонсував спільні навчання Білорусі та Росії”, — розповів Руслан Левієв.

На початку грудня Лукашенко заявив, що "у найближчі два місяці білоруські і російські військовослужбовці проведуть навчання на кордоні Білорусі з Україною". Тренування планували проводити у два етапи.

Він додав, що за останні сім днів у Східному військовому окрузі РФ місцеві жителі фільмують численні відео із переміщенням воєнної техніки та живої сили, що рухається колонами у містах Росії та відправляється згодом потягами у західному напрямку. На платформах поїздів розміщені БМП, реактивні системи "Град" та "Ураган" та інше озброєння.

https://twitter.com/CITeam_ru/status/145556292380025242

"Більшість із потягів вирушили з Далекого Сходу: з районів поблизу Хабаровська, Благовіщенська, Владивостока. При цьому є відео, де ці потяги вже за межами Далекого Сходу", — пояснив військовий аналітик.

Фахівець тлумачить ці дії як такі, що точно не пов'язані із військовими навчаннями чи зміною місця дислокації в межах регіону.

"Виходячи з цього, можна однозначно зробити висновок, що таке переміщення техніки ніяк не пов'язане з локальними навчаннями або переміщеннями військової частини. Адже коли навчання відбуваються, їх проводять всередині військового округу", — зазначив засновник аналітичного центру.

Він додав, що техніка також може прямувати до кордону України, однак там усі полігони досягли свого максимуму з укомплектування технікою та озброєнням.

"Підсумовуючи усі дані ми робимо висновок, що техніка та військові прямують до західних рубежів Росії, себто кордону України та Росії. Скоріше за все, це вже жодним чином не пов'язано із Казахстаном, адже ОДКБ оголосило про вивід військ із країни. Це переміщення техніки пов'язане із ситуацією біля України", — підсумував засновник Conflict Intelligence Team.