“Це не жарти” – у магазинах США пояснили, чому дозволили пускати людей без масок

Низка найбільших підприємств США вирішила дозволити своїм співробітникам пропускати відвідувачів без масок, якщо вони не бажають їх носити, оскільки деякі люди носять зброю і можуть застосувати її проти працівників магазину.

Як пише The New York Times, багато відвідувачів, особливо молодих, відмовляються заходити до магазинів у масках, аргументуючи це тим, що “не носять це сміття”. Працівники, які раніше були зобов’язані не пропускати таких людей, кажуть, що “бояться з ними сперечатись”.

Нещодавно великі гіпермаркети навпаки зобов’язали клієнтів носити маски “заради здоров’я працівників і відвідувачів”, однак, коли зіштовхнулися із низкою випадків агресивної реакції, вирішили оновити правила, дозволивши не перешкоджати людям, якщо вони відмовляються одягати засіб індивідуального захисту. Крім того, дедалі більше клієнтів почали заходити до крамниць зі зброєю, зокрема пістолетами, які видно на їхніх поясах. До того ж, наприклад, штат Північна Кароліна належить таких, які дозволяють людям відкрито носити вогнепальну зброю.

Водночас багато покупців і працівників кажуть, що такий підхід зведе нанівець зусилля щодо стримання поширення коронавірусу. Представник одного з найбільших гіпермаркетів заявив, що їхня мережа “рада тому, що переважна більшість зі 150 мільйонів клієнтів, які відвідують їх щотижня, носять маски”.

  • В американському окрузі Ітон, штат Мічиган, поліцейський застрелив чоловіка, який перед цим поранив ножем іншу людину через зауваження щодо відсутності маски.
  • Від початку пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 президент США Дональд Трамп вперше погодився одягнути захисну маску. Це сталося під час його поїздки до військового шпиталю.