“Світ у кінці тунелю”: у Білорусі пройшла “народна інавгурація” опозиціонерки Лукашенка

У Мінську та інших містах Білорусі 27 вересня пройшла “народна інавгурація” опозиційної екскандидатки в президенти Світлани Тихановської. Білоруські силовики затримали більше 200 людей, повідомляє білоруська служба “Радіо Свобода” з посиланням на правозахисний центр “Весна”.

На вже традиційний опозиційний марш у Мінську, за оцінками журналістів, вийшли десятки тисяч людей. Протестувальники зайняли проїжджу частину проспекту та вийшли до стели “Мінськ-місто-герой”, сформувавши колону з 5 тисяч людей.

У протестувальників було небагато плакатів, але вони несли багато національних біло-червоно-білих прапорів та прапорів районів. Також вони тримали в руках портрети Тихоновської з підписом “Світ у кінці тунелю”.У Білорусі проходить "народна інавгурація" Тихановської, почалися затриманняРадіо Свобода

Люди кричали заклик до Лукашенка “Йди геть!” Протестувальники з інших сусідніх вулиць приєдналися до головної колони на проспекті Переможців. Біля стели військові намагалися заглушити крики натовпу музикою та попереджали, що акція не є санкціонованою.

За інформацією “Радіо Свобода”, люди виходять на акції в інших містах. Так, сотні людей зібралися у центрі Гомеля, Бобруйська. У Гомелі повідомляють про затримання. Акції також тривають у Могильові, Гродно.

  • У Білорусі 26 вересня під час жіночого маршу проти частково визнаного президента країни Олександра Лукашенка затримали більше ста людей.
  • 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиції, ні міжнародної спільноти не визнали вільними та справедливими. Згідно з результатами, Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
  • Відтоді в Білорусі тривають щоденні протест, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їх придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє.
  • 23 вересня Олександра Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську проголосили президентом. Інформація про шосту церемонію інавгурації не розголошувалася, хоча відповідно до закону мала б транслюватися на державних каналах.
  • Євросоюз, США, Велика Британія та Канада відмовилися визнати легітимність президентського мандату Олександра Лукашенка. Китай і Туркменістан вже висловили йому свою підтримку.
  • Володимир Зеленський заявив, що Україна підтримує позицію ЄС щодо ситуації у Білорусі.
  • Сам Лукашенко заявив, що “Ми нікого не просили визнавати або не визнавати наші вибори”.