Суецький канал остаточно розблокували

Остання група суден, що понад тиждень залишалася заблокованою в Суецькому каналі, 3 квітня пройшла через морську акваторію. Тепер рух каналом повністю відновлений.

Про це повідомив керівник Управління Суецького каналу Усама Рабійе, передає El Balad.

За його словами, каналом пройшло 61 судно, що стояло в черзі з початку блокування Суецького каналу, а також ще 24 судна, які прибули туди вже після його розблокування. 35 судів пройшли каналом з північного “європейського” напряму, інші 50 прибули з півдня.

"Таким чином, в суботу (3 квітня — ред.) через канал в цілому пройшло 85 суден", — констатував Рабійе.

  • 23 березня контейнеровоз Ever Given знесло з курсу вітром — він застряг у найвужчій ділянці Суецького каналу.
  • За перші три дні блокади, усього поблизу каналу, у портах Саїд у Середземному морі та Суец на Червоному морі зупинилися 150 кораблів.
  • Компанія Суецького каналу повідомила, що Єгипет щоденно втрачає близько 14 мільйонів доларів через блокування Суецького каналу контейнеровозом Ever Given, який сів на мілину в південній частині судноплавного шляху.
  • 29 березня контейнеровоз Ever Given звільнив Суецький канал.
  • Через аварію в Суецькому каналі затримується доставка обладнання для харківських COVID-лікарень.
  • Ever Given — це одна з нової категорії судів, названих надвеликими контейнеровозами (ULCS), деякі з яких були навіть занадто великими для Панамського каналу, що з'єднує Атлантичний і Тихий океани.
  • Суецький канал — один із найжвавіших каналів у світі, який служить ключовою ланкою між Європою та Азією для контейнерних суден. Через нього щодня проходять мільйони тонн вантажу. Через Суецький канал проходить 10 відсотків всієї міжнародної морської торгівлі.