Стало відомо, скільки світові необхідно часу, аби повернутися до звичного життя після пандемії Сovid-19

На вакцинацію, достатню для закінчення пандемії та повернення життя в звичне русло, при нинішніх темпах щеплень світові може знадобитися сім років.

Про це пише агентство Bloomberg.

Такий прогноз був зроблений на підставі математичного підрахунку охоплення щепленнями. Оскільки доступні на сьогодні вакцини потребують двох доз для повної вакцинації, розрахунки ґрунтуються на двох дозах на людину (але без розрізнення першої та другої доз, бо ці дані не скрізь доступні).

За даними аналітиків, понад 119 млн доз вакцин уже були введені в 67 країнах. Останній показник становив приблизно 4,5 млн доз на день.

Американські вчені припустили, що для того, щоб ситуація повернулася в нормальне русло, вакцинацією має бути охоплено від 70% до 85% населення. Оскільки вакцинація йде швидше в заможніших західних країнах, ніж в інших державах, при нинішніх темпах світові на вакцинацію 75% населення знадобиться сім років.

Як відомо, з початку пандемії у світі коронавірусною інфекцією заразилися майже 105 млн людей. З них 2,3 млн померли, 58,4 млн пацієнтів вилікувалися. Таким чином, кількість активних хворих на сьогоднішній день становить близько 44,3 млн осіб.

Нагадаємо, що за останню добу,