Російські найманці вбивали дітей у Центральноафриканській Республіці

Російські найманці, які діють на території Центральноафриканської Республіки, можуть бути причетні до катувань та вбивств мирних мешканців і дітей.

Про це йдеться у публікації, оприлюдненій CNN за матеріалами розслідування, проведеного спільно з незалежною групою The Sentry.

Зокрема, мешканка міста Бамбарі на ім’я Фатума розповіла виданню, що кілька мирних жителів були вбиті росіянами у лютому 2021 року, коли ті разом із армією наказали їм залишити мечеть Аль-Таква, розташовану у місті. Військові вважали, що там могли знаходитись ісламісти з угруповання “Селека”, якому протистоїть влада ЦАР.

За словами Фатуми, вдень 15 лютого у місці почалася стрілянина. Вона зібрала дітей та разом із ними вирушила до мечеті, сподіваючись сховатися там разом з іншими людьми. Однак військові оточили мечеть та наказали виходити.

Коли люди почали виходити з мечеті з піднятими руками, найманці відкрили по них вогонь. Обидві дитини Фатуми були поранені, проте вижили. Чоловік, який був серед мирних мешканців, повідомив, що дістав поранення в ногу. Він не міг отримати медичну допомогу, оскільки у місцевому шпиталі чергували військові, тому переховувався. Зрештою, йому довелося ампутувати частину ноги нижче коліна.

За даними розслідувачів, унаслідок інциденту загинули від 12 до 20 людей, серед яких були й діти. При цьому журналісти наголошують, що інцидент у Бамбарі – лише один з десятка розслідуваних випадків порушення прав людини з боку російських бойовиків.

Як повідомляє CNN, разом з росіянами участь у бойових діях у ЦАР беруть найманці із Сирії. За даними ООН, нині в ЦАР перебувають близько 2300 найманців.