Росія відкликала свою вакцину зі Словаччини. Чому?

ajnj^ USNews.com

У Словаччині виявили, що російська вакцина “СпутникV” відрізняються від тієї, яку описували у науковому журналі. Тому російський фонд прямих інвестицій (РФПІ) звернувся до уряду Словаччини з проханням повернути раніше доставлену вакцину проти коронавірусу «Спутник V» через нібито порушення умов контракту.

Зокрема верифікований акаунт «Спутника V» у Twitter повідомив, що РФПІ надіслав відповідний лист до уряду Словаччини 6 квітня, пише Громадське.

У Росії просять повернути вакцину до однієї з лабораторій, сертифікованих у ЄС ㅡ частини мережі Офіційної лабораторії з контролю за лікарськими засобами (OMCL). Причиною такого рішення там називають «численні порушення контракту».

Зокрема раніше Державний інститут контролю за лікарськими засобами Словаччини заявив, що не може рекомендувати використання російської вакцини, яку завезли до країни, бо вона начебто відрізняється від тієї, про яку писали у науковому виданні The Lancet.

«На жаль, порушуючи чинний контракт та здійснюючи акт саботажу, Державний інститут контролю за лікарськими засобами провів тестування "Спутника V" у лабораторії, яка не входить до офіційної мережі OMCL ЄС, навіть попри наявність лабораторій. Інститут розпочав кампанію з дезінформації проти "Спутника V" і планує додаткові провокації», ㅡ йдеться у повідомленні.

У РФПІ висновки науковців назвали «фейком» та запевнили, що усі партії вакцини однакової якості та проходять суворий контроль. Після повернення препарату, його хочуть використовувати в інших країнах.