Путіна відволікли від України – нардеп про протести в Казахстані

Фото з вільних джерел

Як зазначив в ефірі програми “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24” нардеп від “Слуги народу” Дмитро Гурін президент Росії Володимир Путін через протести в Казахстані буде змушений відволіктися від гібридної війни і ескалації ситуації на кордоні з Україною.

За словами нардепа протести в Казахстані можуть стати прикладом для громадян Росії – “подивимось, як вони на це реагуватимуть”.

Читайте також: У Казахстані армія масово відмовляється виступати проти протестувальників – до чого готується влада

"Я думаю, події в Казахстані відвернуть Російську Федерацію від того, що відбувається зараз на кордоні з Україною, цього накопичення військ. Росію і російську владу дуже лякає те, що відбувається в Казахстані. Там не просто Майдан в одному місті, там події по всій країні - як їх задушиш? Можна відправити ПВК "Вагнер" в одне місто, в три, а там по всій країні... Найманців десятки тисяч можна відправити", - сказав Гурін.

 Нагадаємо, в Казахстані з 2 січня проходять акції протесту. Люди вийшли на вулиці міст через підвищення цін на скраплений газ. Пізніше громадяни почали вимагати відставки президента, уряду, введення демократичних змін.

Під час акцій правоохоронці застосовують силу до протестувальників, затримано сотні людей.

У зв'язку з акціями протесту президент країни Касим-Жомарт Токаєв прийняв відставку уряду. Тимчасове виконання обов'язків прем'єр-міністра він вирішив передати Аліхану Смаїлову.

Нурсултан Назарбаєв залишив посаду голови Ради безпеки Казахстану. Раду Безпеки очолив Токаєв.