“Понаїхали з України…і не тільки”: Лукашенко – підсумки 14 серпня

Президент Білорусі Олександр Лукашенко, закликав громадян не виходити на вулиці, тому що до країни нібито приїхали протестувати іноземці.

“Та не висовуйтеся ви зараз на вулиці! Зрозумійте, що вас і наших дітей використовують як гарматне м’ясо! Сьогодні вже понаїхали сюди з Польщі, Голландії, України, з цієї відкритої Росії, Навального і так далі і тому подібне. Уже агресія почалася проти країни”, – заявив він під час засідання з членами Ради безпеки Білорусі, передає БЕЛТА.

Окрім того, він знову заявив, що мітинги організовані з-за кордону, а у “перших рядах” протестувальників – люди з кримінальним минулим.

“Як ми і говорили, зачинщиками цього всього і організаторами є люди з-за кордону. У перших рядах йдуть люди з кримінальним минулим, притому пристойним кримінальним минулим. Ну і наші – де діти, де не зовсім вже діти”, – сказав білоруський президент.

Лукашенко також звинуватив учасників акцій у нападах на міліціянтів. Нібито, активісти б’ють силовиків, та “нападають зі спини”.

*На Буковині виявили 170 нових випадків інфікування коронавірусною інфекцією за добу. Про це повідомив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук на сторінці у Facebook.

“Ситуація з коронавірусом в області є загрозливою. І набагато більш тривожною, ніж вона була у квітні-травні. Але іншого шляху, крім як інформувати про ризики та закликати людей дотримуватися соціальної дистанції, немає. Сподіваюся, нам вдасться достукатися до буковинців, перш ніж коронавірус вийде з-під контролю”, — резюмував Осачук. Станом на 14 серпня, в області зафіксували 7 434 випадки захворювання. З них 5 451 людина вже одужала. За останню добу недугу подолали 47 осіб.

*Центральна виборча комісія призначила на неділю, 25 жовтня 2020 року, перші вибори депутатів 119 районних рад. Відповідне рішення ЦВК ухвалила сьогодні на своєму засіданні, повідомляє її прес-служба.

«14 серпня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, під час якого відповідно до Конституції України, Виборчого кодексу та постанови Верховної Ради від 17 липня 2020 року “Про утворення та ліквідацію районів” Комісія призначила на неділю, 25 жовтня 2020 року, перші вибори депутатів 119 районних рад», – йдеться у повідомленні. Наголошується, що рішення прийнято ЦВК з метою забезпечення виборчих прав громадян, дотримуючись принципів та засад виборчого процесу, ґрунтуючись на принципі верховенства права. Вказаний лист надісланий до ЦВК Комітетом за результатами розгляду відповідного звернення Комісії, про яке повідомлялося раніше.