Північна Корея погрожує відновити випробування ядерної зброї, яке не проводили з 2017 року

Фото з вільних джерел

Керівництво Трудової партії Північної Кореї заявило, що розглядає можливість поновлення “тимчасово призупинених” випробувань зброї, а також оголосило про підготовку до “довготривалої конфронтації” зі Сполученими Штатами.

Про це повідомляє південнокорейське інформаційне агентство Yonhap.

Як заявив лідер КНДР Кім Чен Ин, “ворожа політика й військова загроза з боку США досягли критичної позначки й не можуть більше ігноруватися”. Пхеньян звинуватив Вашингтон у проведенні військових навчань біля кордонів КНДР та постачанні Південній Кореї новітньої зброї.

Джерело у військовому керівництві Сеула повідомило Yonhap, що там готуються до "можливого погіршення ситуації у тісній взаємодії з іншими країнами". Крім того, Південна Корея побачила ознаки підготовки військового параду в КНДР, але коли саме він відбудеться — невідомо.

Після цього представник Сеула з питань миру на Корейському півострові провів перемовини з представниками США і Китаю, поінформувавши їх про ймовірну загрозу з боку Північної Кореї.

Наприкінці 2017 року КНДР заявила, що в односторонньому порядку припинить випробування ядерної зброї та міжконтинентальних балістичних ракет, здатних уразити територію зокрема США. Сталося це на тлі відлиги у відносинах із Південною Кореєю, ініційованої президентом останньої Мун Чже-іном.

Якщо Північна Корея і справді відновить ядерні випробування, вона може здійснити їх 16 лютого (на 80-річчя покійного батька Кіма Кім Чен Іра) або 15 квітня (на 110-річчя покійного діда — Кім Ір Сена), зауважує Yonhap.