Лукашенко вдруге за вихідні зателефонував до Путіна

Олександр Лукашенко, який виконує обов’язки президента Білорусі, вдруге за вихідні провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним.

Про це повідомляє сайт Кремля, прес-служба президента Білорусі

“Продовжено обговорення ситуації, що склалася після президентських виборів у Білорусі, в тому числі з урахуванням тиску, що чиниться на республіку ззовні.

З російського боку підтверджена готовність надати необхідне сприяння у вирішенні проблем, що виникли, на основі принципів Договору про створення Союзної держави, а також у разі необхідності по лінії Організації Договору про колективну безпеку".

Зазначимо, раніше в прес-службі глави Білоруської держави за підсумками телефонної розмови заявили, що Лукашенко і Путін підтвердили домовленість спільно реагувати «в разі загострення ситуації в частині зовнішніх загроз». На тлі протестів у Білорусі це друга телефонна розмова лідерів двох країн за останні два дні. Перша відбулась 15 серпня.

Що відбувається у Білорусі:

хроніка протестів 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.

Тисячі жителів Білорусі, незгодні з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулись зіткнення з силовиками. Також із 11 серпня в країні розпочався загальнонаціональний страйк. У перші дні учасників акцій жорстоко розганяв міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох із них під час затримання та в СІЗО сильно били.

14 серпня затриманих почали відпускати. Лукашенко неодноразово заявляв, що ситуацію в Білорусі розхитують ззовні.