“Їх треба знищувати”: президент Казахстану наказав стріляти на ураження по протестувальниках

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв віддав наказав армії та правоохоронцям відкривати вогонь на ураження без попередження у протестувальників.

Про це він повідомив під час звернення до народу 7 січня, передає 24.kg.

"Правоохоронним органам та армії мною дано наказ відкривати вогонь на ураження без попередження. За кордоном висловлюються заклики до сторін провести переговори для мирного вирішення проблеми. Яка дурість. Які можуть бути переговори зі злочинцями, з убивцями. Нам довелося мати справу з озброєними і підготовленими бандитами як місцевими, так і іноземними. Саме з бандитами, терористами. Тому їх треба знищувати", — заявив Токаєв, додавши, що "терористів буде знищено найближчим часом".

За його словами, загалом ситуація в країні перебуває під контролем. Водночас, зазначав лідер Казахстану, "терористи" продовжують завдавати шкоди державному і приватному майну та "стріляють у мирних громадян". Токаєв попередив, що влада жорстко реагуватиме на всі акти "правового вандалізму".

Він також повідомив, що до країни на його прохання вже прибули миротворчі війська.

"Цей контингент прибув до нашої країни на короткий строк для забезпечення функцій прикриття та забезпечення", — сказав президент країни.