Японські дизайнери поставили у двох парках Токіо нові прозорі туалети (Фото)

Японські винахідники завжди дивують суспільство своїми проєктами. Ось і цього разу вирішили спростувати міф, що в Токіо дуже погані туалети. Ці “забігайлівки” можуть бути чистими, сучасними і дуже нестандартними, кажуть розробники таких вбиралень.

Власне будівництво таких клозетів є частиною кампанії місцевої влади, яка має змінити уявлення про громадські вбиральні.

“Є дві речі, про які ми хвилюємось, коли входимо в громадські вбиральні, особливо ті, що розташовані в парку. Перше — це чистота, а друге — чи є хтось всередині”, — йдеться в повідомленні на офіційному вебсайті проєкту Tokyotoilet.jp.

Satoshi Nagare/The Nippon Foundation

Як відзначають автори проєкту, вони вирішили обидві проблеми. Якщо у туалеті нікого немає, то людина може оцінити чистоту приміщення. Коли ж хтось заходить всередину, стіни стають матовими і зберігають приватність, передає CNN.

Satoshi Nagare/The Nippon Foundation

Ці два туалети — частина великого проєкту. За ним у співпраці з найкращими архітекторами Токіо некомерційна організація Nippon Foundation має створити 17 різних громадських вбиралень. Мета — побороти стереотипи, що громадські туалети у Японії темні, брудні та смердять.

Окрім прозорих, за проєктом встановили ще три туалети, схожі на невеликий будинок, пише Суспільне.