“Відмовилась від мільйона”: японська принцеса заради кохання залишила імператорську резиденцію (Відео)

Принцеса Mako та її наречений Kei Komuro

Японська принцеса Мако, старша дочка наслідного принца Японії і принцеси Акісіно, офіційно вийшла заміж за свого колишнього однокурсника Комуро Кей і покинула імператорську сім’ю. 26 жовтня пара зареєструвалася в місцевому муніципалітеті близько 10 години ранку за місцевим часом, відмовившись від звичайних для королівських весіль урочистостей.

Як повідомляє агенція NHK, Мако покинула резиденцію імператорської сім’ї Акасака в Токіо. Її проводили батьки — наслідний принц і принцеса Акісіно, а також молодша сестра принцеса Како.

26 жовтня вона провела пресконференцію зі своїм чоловіком в готелі в Токіо. Мако сказала журналістам, що присвятила себе своїм обов'язкам члена імператорської сім'ї і висловила сердечну подяку людям, які допомагали і підтримували її протягом останніх 30 років. Комуро Кей також сказав, що любить Мако і прийняв рішення провести своє життя з нею, завдяки людям, які підтримували його, і він щиро цінує це.

Мако оголосила про свої заручини з Комуро чотири роки тому. Але їх союз викликав критику суспільства переважно через фінансовий скандал, пов'язаний з матір'ю Комуро. Також переважна більшість консервативних японців вважали чоловіка не гідним принцеси. Намагаючись якось компенсувати шквал критики з боку посадовців і ЗМІ, Мако відмовилася від одноразової виплати в мільйон доларів від уряду, на яку вона мала право як королівська особа.

Як племінниця імператора, Мако не була спадкоємицею престолу: закон Японії передбачає спадкування тільки для чоловіків. Жінки-члени імператорської сім'ї повинні відмовитися від своїх титулів і покинути палац, якщо вони виходять заміж за чоловіка не з королівської сім'ї.

Останньою королівською особою, яка зробила це, була її тітка Саяко, єдина дочка імператора Акіхіто, коли вона вийшла заміж за посадовця з міської адміністрації Йошіку Курода у 2005 році.