“Якщо вже людина впала і лежить, її не треба бити” – Лукашенко про насильство

Олександр Лукашенко, якого ЦВК назвала переможцем президентських виборів у Білорусі, прокоментував насильство з боку силовиків щодо протестувальників.

Слова Лукашенка цитує державне видання Белта.

«Ми з вами знову повертаємося до питань справ навіть не в Білорусі, а Мінську. Не скажу, що катастрофа якась чи вже геть перенапружена ситуація, втім проблем вистачає, та й питань вистачає, які треба вирішити», – почав він. Лукашенко згадав про «дійових осіб», які нібито беруть участь у протестах. Також він вважає, що серед громадян чимало мітингувальників «з кримінальним минулим, притому пристойним кримінальним минулим. Ну і наші – де діти, а де не зовсім діти». Лукашенко сказав, що не може комусь пред’явити претензії.

«Єдине, попрошу і міністра, й інших: ми все ж таки слов’яни, якщо вже людина впала і лежить, її не треба бити. Тобто, має бути якесь гальмо», – відповів Лукашенко. При цьому він стверджував, що протестувальники буцімто «заїжджають» на спецпризначенців зі спини із «ножами та заточками». ОМОН же, на думку Лукашенка, намагається цих людей захистити.