Динаміка ходу виборчої кампанії США в інформаційному середовищі

27-28.07.2020 Прореспубліканські ЗМІ. Прореспубліканські ЗМІ пишуть про об’єднання Байдена з екс-президентом Обамою та актором-активістом Джорджем Клуні, основною ціллю чого є не просування спільних ідей, а збір коштів на передвиборчу кампанію. Взагалі, без допомоги попереднього демократичного президента Байден не зібрав би більшої суми, ніж Трамп.

Натомість до виборчої кампанії Трампа приєднався Стів Кортес, учасник іспанської консультативної ради Трампа, який не є настільки відомим, як партнери Байдена, але його основними досягненнями є не популізм, а реальні дії – Кортес багато зробив для успішного розслідування злочинів, здійснених емігрантами. Згадують, що до Трампа в 2016 році хотів приєднатися його нинішній палкий ненависник і засновник політичної групи “Проект Лінкольна”, критично настроєної проти нинішнього президента Стів Шмідт. Тоді Трамп відмовився від такої підтримки через авантюризм Шмідта. Республіканці активно критикують план Байдена за популістські пропзиції щодо фінансування осель для людей з низьким доходом, боротьби з расово-економічною нерівністю та збільшення витрат на інфраструктуру афроамериканських общин. Вважають некоректними слова Байдена про те, що пандемія коронавірусу завдала найбільших втрат чорношкірим та латиноамериканцям. Одною з основних тем для обговорення став конфлікт генерального прокурора Вільяма Барра з демократами, які критикували Барра за применшення проблем расизму, а також за залежність від Трампа. Зокрема, заперечується звинувачення генпрокурора у використанні фото та відеоматеріалів федеральних сил для виборчої кампанії Трампа і те, що Барр буде арештовувати ворогів президента і захищати його друзів. Сам Барр відповідав, що приймає всі рішення без впливу Трампа, а поліція досягла значного прогресу у питанні очищенні поліції від осіб, схильних до расизму. Крім того, генеральний прокурор визнав незаконними дії поліцейського Дерека Шовіна, який вбив афроамериканця Джорджа Флойда, хоча наголосив на тому, що насилля, пограбування й інші злочини протестувальників також не є нормою.

Отже, цими днями основними напрямками республіканських ЗМІ була критика Джо Байдена за популізм, а також спростування звинувачень Дональда Трампа в лояльності щодо расизму. Пояснюють, що демократи останнім часом зібрали більше коштів на кампанію, ніж республіканці не через підтримку Байдена, а через підтримку його партнерів. На цей час прореспубліканські ЗМІ займають не наступальну, а оборонну позицію.

Олекса Жук

Центр з інформаційних проблем територій

Читати також: