Байден у рази збільшив квоту на прийом біженців до США

Президент США Джозеф Байден підвищив ліміт на прийом до країни біженців у чотири рази – до 62,5 тисяч осіб.

Відповідну заяву Байдена оприлюднила пресслужба Білого дому.

Зазначається, що чинна квота на кількість біженців, яких США мали прийняти у поточному році відповідно до указу попередника Байдена Дональда Трампа, становила 15 тисяч. Це мінімальний показник з 1980 року.

"Це викреслює встановлену попередньою адміністрацією історично низьку квоту в 15 тисяч осіб, яка не відображає цінності Америки як країни, яка вітає і підтримує біженців", – йдеться в документі.

У планах адміністрації Байдена прийняти в наступному фінансовому році (з 1 жовтня – ред.) 125 тисяч мігрантів, що закладено в представленому Конгресу бюджеті.

"Ми збираємося використовувати всі доступні інструменти, щоб допомогти цим біженцям, які пройшли ретельну перевірку й рятуються від жахливих умов у своїх країнах", – заявив Байден.

  • Президент США Джозеф Байден через кілька годин після вступу на посаду підписав 15 указів, які стосуються його передвиборчої кампанії. Щонайменше дев'ять з них скасовують накази 45-го президента Дональда Трампа.
  • У лютому 2021 року президент США Джозеф Байден скасував низку указів Дональда Трампа, зокрема заборону на в'їзд до країни кандидатам на отримання ґрін-карт.
  • Президент США Джозеф Байден скасує укази свого попередника про заборону трансгендерам служити в армії та про дозвіл туристичних подорожей до США з Європи та Бразилії.
  • У 2020 році українці перебували на третьому місці за кількістю біженців, які прибувають до США, після громадян Конго та М’янми.