Байден сьогодні запросив на кліматичний саміт 40 президентів: про що йшлося (Відео)

Джо Байден

Президент США Джозеф Байден заявив, що країна має вдвічі скоротити кількість парникових викидів в атмосферу до 2030 року.

Під час кліматичного саміту американський президент оголосив, що США “вирішили вжити заходів” у питанні змін клімату та закликав лідерів інших країн значно прискорити реалізацію власних планів щодо скорочення викидів парникових газів, передає The New York Times

Оголошена Байденом мета у зменшення викидів на 50% з рівня 2005 року удвічі перевищує попередні плани: за президентства Барака Обами в Паризькій кліматичній угоді 2015 року було визначено зменшення викидів на 26-28% до 2025 року.

Раніше під час онлайн-саміту з клімату Великобританія вже обіцяла знизити викиди до 2030 року на 68%, Євросоюз – на 55%, Канада — на 40-45%. Водночас Китай у 2025 році планує тільки почати знижувати викиди та стати вуглецево-нейтральним до 2060 року.

Як зазначають експерти, план Байдена знизити викиди на 50-52% вимагає стрімкого і швидкого зменшення споживання викопного палива практично в усіх секторах американської економіки.

На тлі пандемії коронавірусу Джо Байден вирішив обрати відео-формат зустрічі президентів.

Онлайн-трансляція саміту на сторінці Фактів ICTV в YouTube йтиме з синхронним українським перекладом

Кліматична політика Байдена

Ще під час виборчої кампанії восени 2020 року Джо Байден дав знати, що кліматична політика посідає одне з пріоритетних місць у його програмі. Після перемоги на виборах президента США одним із перших він підписав указ про повернення країни до Паризької кліматичної угоди.

Кліматичний саміт 22 квітня стане підготовчим етапом до чергової Конференції ООН з питань клімату, яка відбудеться у листопаді цього року. Крім цього, участь лідерів 40 країн має на меті показати важливість спільних дій у сфері клімату.