“41 гарматний залп”: як у Великій Британії вшановують померлого принца Філіпа, чоловіка королеви Єлизавети II (Фото, Відео)

У Великій Британії 10 квітня військові дали 41 гарматний залп у пам’ять про померлого принца Філіпа, чоловіка королеви Єлизавети II.

Британське телебачення транслювало захід у прямому ефірі.

“Холості” залпи одночасно пролунали у Лондоні, Кардіффі, Единбурзі, а також на Гібралтарі. Траурний салют влаштували на військових базах Британії та кораблях Королівського військово-морського флоту.

За даними ВВС, у казармах королівської артилерії в Вуліджі постріли велися з гармат часів Першої світової війни — з них же стріляли в 1947 році на честь весілля принца Філіпа, а пізніше — під час коронації Єлизавети II.

Також до салюту приєдналися ескадрений міноносець "Даймонд" і фрегат "Монтроуз", оскільки під час Другої світової війни принц Філіп служив на флоті, а з 2011 року обіймав посаду лорда-адмірала.

Зазначається, що раніше подібна церемонія проводилася лише двічі в історії: після смерті королеви Вікторії в 1901 році та після смерті Вінстона Черчілля в 1965 році.

  • Принц Філіп помер 9 квітня, не доживши два місяці до 100-річчя.
  • У лютому 99-річного принца Філіппа шпиталізували до лікарні короля Едуарда VII через погане самопочуття. Точна причина його шпиталізації не розголошувалася, але в Букінгемському палаці тоді заявили, що це не пов'язано з коронавірусом.
  • На початку березня його перевели до іншої лікарні для спеціалізованого лікування серцевого захворювання, де успішно провели операцію на серці.
  • 16 березня принца Філіппавиписали з лікарні в центрі Лондона.