“Це було голосно, були вибухи”: Зеленський про десантування ЗС РФ із замахом вбити його із сім’єю у центрі Києва

Ukrainian President Volodymyr Zelensky photographed in Kyiv on April 19
 Alexander Chekmenev for TIME

Фотографія президента України Володимир Зеленський з’явився на обкладинці журналу Time, що опублікував статтю під назвою “Всередині світу Зеленського”. Журналіст Саймон Шустер два тижні пожив у резиденції на Банковій. У статті Time наявні й згадки про перший день війни в Україні.

Як інформує “ТСН“, у перші години війни разом із Володимиром Зеленським на Банковій перебували його дружина Олена та діти. Росіяни двічі штурмували Офіс Президента. Тоді Зеленському повідомили, що російські ударні групи спустилися з парашутами до центру Києва і їхнє завдання – вбити або захопити його та його сім’ю.

За словами Володимира Зеленського, вранці 24 лютого він разом зі своєю дружиною повідомили своїх дітей про те, що РФ розв’язала велику війну проти України. Батьки обережно намагалися донести сину та доньці про необхідність виїзду з будинку через загрозу бомбардувань.

“Ми їх розбудили. Це було голосно, були вибухи”, — згадав Зеленський хронологію подій 24 лютого.

За якийсь час військове командування України повідомило президенту про те, що ударні групи ЗС РФ десантувалися у центрі Києва в урядовому кварталі. Цілями російських диверсантів були захоплення президентської сім’ї або її фізична ліквідація.

“До тієї ночі ми таке тільки в кіно бачили”, — прокоментував глава Офісу президента Андрій Єрмак висадження десанту ЗС РФ у центрі Києва.

У матеріалі Time йдеться, що поки підрозділи української армії відбивали атаку диверсантів, бійці президентського полку намагалися зміцнити будівлю ОП, в якій перебував Володимир Зеленський і члени його родини.

“З настанням вечора навколо урядового кварталу спалахнула стрілянина. Охоронці вимкнули світло в комплексі та принесли Зеленському та приблизно десятку його помічників бронежилети та автомати”, – йдеться у статті.

У матеріалі Time також йдеться про те, що Володимир Зеленський на другий день повномасштабного вторгнення ЗС РФ, коли в урядовому кварталі тривали бої, вийшов у двір на Банковій і записав відеозвернення до українців.