Жителі села на Прикарпатті самотужки відновили два мости, які зруйнувала повінь (Відео)

фото: Суспільне Карпати

У червні повінь зруйнувала п’ять мостів у селі. Проте гроші прийшли тільки на відновлення трьох. Два мости жителі села відновили за свої гроші.

Цьогоріч у червні води річки Турянки піднялися над мостом на метр. Після цього аварійний міст став ще небезпечніший, інформує Суспільне Карпати.

Стосовно ремонту переправи люди звернулися у сільську раду. За словами жителя Василя Матіїшина, мости внесли на відновлення у загальний районний кошторис. Проте гроші так і не надійшли. Тому жителі самі збирали по п’ять тисяч гривень на відновлення проїзду.

“Ми винайняли екскаватор великий, пригнали, розчистили річище, підкопали, привезли плити. Бо це все марна трата часу – з ними воювати. Ми підґрунтували, щоб, коли буде швидка їхати, люди з машиною не провадилися”, каже Василь Матіїшин.

За словами жителя села Івана Кузеляка, ремонт містка на вулиці Зелена не профінансують із держбюджету. Два інші вже укріпили. На відновлення свого доїзду чоловік витратив більше десяти тисяч гривень.

Секретар сільради показує всі п’ять актів обстеження зруйнованих мостів. Інформацію про них разом із документами відправили у районну адміністрацію. Місяць тому у селі почали відновлювальні роботи, на одному із мостів вони ще тривають.

Секретар Тростянецької сільської ради Галина Хабер каже, що держадміністрація виділила 614 тисяч 958 гривень тільки на три містки. Чому у цьому переліку немає двох інших – не знає.

У Долинському районі більше 90 об’єктів потребували ремонту після повені, серед них – 30 мостів, розповідають у районній адміністрації. Проте ОДА обмежила фінансування, виділивши на ремонт переправ тільки один мільйон 800 тисяч гривень.

Об’єкти, які потрібно відремонтувати першочергово, визначала районна комісія техногенно-екологічної безпеки, розповідає начальник відділу містобудування, архітектури та будівництва Долинської РДА Іван Угриновський.

Чиновник пояснює, що компенсувати кошти, які мешканці села витратили на ремонт мостів, наразі не можна.

Подробиці – у репортажі журналістів Суспільне Карпати: