У Сумах відкрили “Музей виборчого трешу”. Тут відбулась уже перша виставка (Відео)

фото: Суспільне Суми

Відкрив першу виставку сумський художник Ігор Швачунов. Він написав картину “Кам’яні баби, які йдуть у невідомість” у 2019 році напередодні президентських виборів. Відкрили музей у приміщенні телеканалу Суспільне Суми сьогодні.

“Мав думку таку, що вони повинні асоціюватися з масою, більшою частиною людства, котрі ідуть за якимось лідером. Можливо, вони цього лідера повністю не розуміють, не знають, але ж він зробив якусь рекламу”, — пояснив митець.

Він розповів, що горщики у руках жінок на картині – це приношення, яке асоціюється з голосом, що несуть на вибори та який інколи можуть загубити по дорозі.

За ідеєю художника, лідер, який “веде” за собою “масу”, має свій задум.

Експозиція незвичного музею — зразки підкупу виборців з 1991 року до сьогодні. Їх принесли сумчани, яких у різні часи обдарували політики. Різноманітні варіанти передвиборчої “гречки” до сумської філії Суспільного надходили більше місяця — назбиралось багато цікавих екземплярів, серед яких є унікальні.

“Музей виборчого трешу” вперше організували у Києві влітку 2019 року рух ЧЕСНО спільно із Національним музеєм історії України та спецпроєктом “Вибори вибори”. У 2020 році оновлену експозицію презентують у приміщеннях філій Суспільного у Сумах, Харкові, Черкасах, Житомирі, Одесі, Кропивницькому, Херсоні та Чернівцях.

Дивіться відеорепортаж журналістів  Суспільне Новини: