У лікарні Кропивницького розгортають додаткові ліжка для хворих на Covid-19 і шукають кошти (Відео)

фото: Суспільне Кропивницький

У філії лікарні Святої Анни у Кропивницькому мають намір розгорнути додаткові ліжка для хворих на коронавірус. Однак на це бракує 6 мільйонів гривень. Про це розповів голова обласної адміністрації Андрій Назаренко. У лікарні з п’яти відділень працює одне. Там планують розгорнути 150 ліжок.

Терапевтичне відділення філії лікарні Святої Анни не працює після реорганізації закладу влітку 2020 року. Пацієнтів тут немає. До ліжок у двомісних палатах підведені трубки для забезпечення пацієнтів киснем. Востаннє кисень подавався в палату у 2005 році – розповів заступник головного лікаря Олександр Чернишенко.

Кисневу підводку замінять, у палатах на шість ліжок – встановлять. Подачею кисню повинні обладнати 120 зі 150 резервних ліжок.

”Палат на 6 ліжок у нас 4. Є також 3 двомісні палати. Плануємо робити кисневу розводку, згідно медичного завдання – 80% від кількості ліжок. Таким чином, на велику палату буде два кисневих джерела. Встановлюватимемо нову апаратуру”, – розповів Чернишенко.

За словами виконуючого обов’язки головного лікаря лікарні Святої Анни Олександра Шишелюка, потрібно закупити апарати штучної вентиляції легень, монітори для реанімації, пересувний рентген-апарат, кисневі концентратори. Скільки на це потрібно грошей – не рахував: ”Я подав заявку. Це мільйони гривень. Точну суму не можу сказати, ми тільки дали проєктне завдання фірмі, яка буде тут налагоджувати подачу кисню. Вони будуть прораховувати. Є два варіанти облаштування. Перший – встановити генератор, який вироблятиме кисень, другий – подача кисню з балонів”.

У єдиному діючому, травматолого-ортопедичному, відділенні працюють 20 людей, лікуються 16. Такі дані на 16 листопада озвучив заступник головного лікаря: ”У разі необхідності відділення здатне прийняти 72 хворих на коронавірус”.

Подробиці – у відео Суспільне Кропивницький: