У Чернігові облаштують арт-сад імені відомого художника, скульптора та мецената (Відео)

фото: Суспільне Чернігів

Носитиме цей арт-сад ім’я Івана Рашевського – художника, скульптора та мецената, котрий жив у Чернігові в кінці 19-го – на початку 20-го століття. Нині від його будинку залишився лише фундамент. Поруч є сад, який і вирішили облаштувати. Це спільний проєкт викладачів Національного університету «Чернігівська політехніка», який у 2018 році виграв у бюджеті участі.

Авторка проєкту Тетяна Децюк розповіла, що це її студентська мрія, інформує Суспільне.

На площі 200 квадратних метрів буде 4 зони – сцена, місце для активного відпочинку, інклюзивний дитячий майданчик і зона, де проводитимуть виставки та майстер-класи.

Старі дерева в саду не чіпатимуть, видалять лише аварійні, а замість них висадять нові. Сцену та інше обладнання для зон планують виготовити у Національному університеті «Чернігівська політехніка».

Загальна вартість облаштування саду – понад 1 мільйон 800 тисяч гривень. Проєкт «Арт-сад імені Рашевського» виграв у «Бюджеті участі» у 2018-му. Торік мали почати його реалізацію. Але тендер на проведення робіт оголосили 7-го липня цього року через проблеми з документацією, каже Тетяна Децюк.

Аукціон на проведення робіт має розпочатися 24-го липня.

У майбутньому, каже Тетяна Децюк, вона хоче відновити будинок Рашевського, від якого залишився лише фундамент, і зробити в ньому музей.

Більше подробиць – у сюжеті Суспільне Чернігів: