Сьогодні вночі продовжуватимуться унікальні зорепади – персеїди. Як спіймати “зірку, що падає”? (Відео)

Падаючі персеїди, фото: NASA

Таку назву метеоритні дощі отримали через те, що з’являються з боку сузір’я Персея, коли Земля проходить через шлейф пилових частинок, випущених кометою Свіфта-Туттля. У довжину шлейф комети сягає багатьох мільярдів кілометрів і складається з крихітного пилу.

Комета наближається до Землі лише один раз на 133 роки, але через її хвіст Земля проходить щороку. Уламки породи, що вилетіли з ядра цієї комети, потрапляючи до атмосфери Землі, спалахують у ній, наче зірки.

Це явище можна спостерігати з будь-якого місця планети, але найяскравіше воно в північній півкулі, інформує 5 канал.

Щорічно заворожливе явище можна спостерігати з 17 липня до 24 серпня, але найбільший пік припадає на 11, 12 та 13 серпня.

Найбільше метеоритне шоу можна було  спостерігати перед світанком 12 серпня, тоді можна було побачити до 120-150 метеорів на годину. Це означає, що за сприятливих погодних умов і відсутності міської засвітки після півночі можна спостерігати 1-2 метеора на хвилину!

Найкраще за зоряними дощами спостерігати подалі від яскравих джерел світла, у темному небі. Необхідно дивитися на північний схід.

Для любителів незабутніх кадрів у NASA опублікували 10 порад, як зробити фото метеоритного дощу, адже спіймати “зірку, що падає”, – справа не з легких.

Головні правила: знайти хороше місце, подалі від міста, де небо максимально затемнене. Для гарного фото варто використовувати штатив та ширококутні лінзи. Фахівці також радять скористатися вбудованим таймером камери, а фокус лінзи налаштовувати вручну.

У NASA також радять фотографам експериментувати. Багато залежить від витримки або швидкості затвора. На короткій витримці можна зафіксувати маленькі “зірочки” у небі. Чим довша витримка, тим довші “хвости” можна спіймати. Для прикладу показане фото, зроблене із витримкою 20 секунд.

Для тих, хто не зможе спостерігати вживу, заворожливе явище покажуть у відео CosmoSapiens онлайн: