Сьогодні 20 років, як уперше прозвучала пісня Сергія Сірого, що стала народним гімном Тернополя (Відео)

Сергій Сірий у Тернополі, який він щиро любив.

Сьогодні, 28 серпня, 20 років тому вперше прозвучала чудова пісня на слова поета-пісняра Сергія Сірого, яка одразу припала до душі тернополянам, – «Наш Тернопіль».

Згадав про неї на своїй сторінці у фейсбук  журналіст, енциклопедист, який цінує і любить українську пісню, цікавиться її історією, автор тритомника «Золотий вік української естради»(1960—1980-ті роки) Михайло Маслій:

— 20 років тому рідному місту — «Казці, в якій ми живем» — Сергій Сірий присвятив чудову пісню «Наш Тернопіль» (музика Андрія Вішка), яка отримала широке народне визнання, стала однією з найупізнаваніших візитівок міста, хітом шкільних урочистостей, народним гімном, класикою музичної культури Тернополя.

Поет Сергій Сірий (11 листопада 1959 — 4 грудня 2017): «Мій вірш «Наш Тернопіль» став піснею у 2001-му році. Тішуся, що нерідко чую її з вікон тернопільських квартир, з мобільних телефонів перехожих, по радіо і телебаченню… Вона живе... А взагалі гарних пісень про Тернопіль є чимало. Хай їх стає ще більше! Тернопіль вартий пісень і поем!”

Якось прочитав у Інтернеті, що створено новий гімн — „Тернопіль — місто для життя”. Як на мене, трохи дивна назва… А для чого ж іще повинні існувати міста?!

Шкода, що на противагу духовності, європейській культурі змінилися цінності, шкода, що чисте зерно не може прорости щедрим засівом. Адже „Тернопіль — казка, в якій ми живем” чомусь теперішніми чиновниками від культури просто відштовхується…

 Слова тернопільського поета Сергія Сірого, музика Андрія Вішко. Виконує Олена Волович. У кліпі - фото Сергія Сірого та Леоніда Тіта.

Сергія Сірого нині немає серед нас, але його прониклива пісня живе якщо не в чиновницькому середовищі й уподобаннях, то у пам’яті й серцях тернополян.