Працівники міжнародного аеропорту “Київ” опублікували відеозвернення до керівництва країни (Відео)

фото: Суспільне

Колектив просить законодавчо встановити мінімальні ставки на авіаційне обслуговування і таким чином створити рівні умови для всіх аеропортів України. Про це інформує Суспільне.

У відеозверненні зазначили, що від початку карантину другий за розмірами аеропорт України втратив весь пасажиропотік і майже всі доходи. Представники команди додали, що МА “Київ і надалі зазнає великих витрат на утримання інфраструктури, безпеку польотів, виплату податків і кредитів.

“Аеропорту “Київ” потрібна допомога. Якщо держава не втрутиться, ця криза може стати для нас останньою. Ситуація ускладнюється нерівними умовами, в яких ми змушені працювати”, — сказано у зверненні.

Колектив просить закріпити на законодавчому рівні розмір мінімальних ставок: $10 – за зліт/посадку, $10 – пасажирський збір і $3 – на авіаційну безпеку за кожного відправленого пасажира. Зараз кожен аеропорт встановлює ставки самостійно. Щоб успішніше боротися за авіакомпанії, іноді ставки опускають нижче рівня собівартості послуг.

“Встановлені мінімальні ставки — загальносвітова практика. Так невеликі аеропорти можуть конкурувати з великими. Це робить неможливим непрозоре ціноутворення і демпінгові маніпуляції”, — йдеться у зверненні.

Команда аеропорту також закликала субсидувати галузь і створити спеціальну комісію з вирішення проблем цивільної авіації, до складу якої запросити представників всіх українських аеропортів та авіакомпаній.