ПЛР-лабораторію відкрили у Вінниці (Відео)

фото: Суспільне Вінниця

У Вінниці відкрили лабораторію, де досліджуватимуть зразки на наявність коронавірусу методом ПЛР. Облаштували її у міському діагностичному центрі. Ця лабораторія четверта в області, яка працює зі зразками на виявлення COVID-19.

На реконструкцію приміщення та обладнання з бюджету Вінницької ОТГ виділили 4 мільйони гривень. Про це розповів головний лікар центру Дмитро Фостаковський, інформують журналісти Суспільного Вінниця.

У лабораторії працюватимуть лише з відібраним матеріалом. Пункту забору не буде,- каже Дмитро Фостаковський. Для захисту тут передбачено знезараження приміщень, в тому числі і після отримання матеріалу.

Лабораторію для ПЛР-досліджень облаштували на 4 поверсі діагностичного центру. Доступ сюди наразі мають близько 10 працівників. На вході до лабораторії система фейсконтролю. Техніка не лише ідентифікує обличчя, а й вимірює температуру та перевіряє наявність засобів захисту.

За словами Дмитра Фостаковського, в міській ПЛР-лабораторії, тестування проводитимуть по кілька сотень зразків за зміну. Вартість одного 800 гривень.

Раніше тестування у Вінниці проводили лише три заклади: обласний лабораторний центр, центр СНІДу та приватна клініка. З початку пандемії на Вінниччині оброблено понад 95 тисяч зразків, каже заввідділу епіднагліду Вінницького обласного лабораторного центру Степан Томин. Більше 80% з них опрацьовано саме в лабораторному центрі.

Докладніше - дивіться у репортажі журналістів Суспільне Вінниця: