Під посольством Білорусі у Києві протестують незадоволені результатами виборів (Відео)

фото Вікторія Синиця, Суспільне

Громадяни Білорусі, які проживають в Україні, під посольством у Києві вимагають відставки чинного президента Олександр Лукашенка. Вони також незадоволені організацією виборів у посольстві, адже проголосувати вдалося не всім. Під час акції затримали чотирьох людей, серед них – колишнього політв’язня Олександра Кольченка.

Під стінами посольства зібралося близько 60 людей. Вони скандують “Живе Білорусь!”, “Страйк, зброя – проти диктатури” та тримають таблички “Лука, уходи”, “За вашу і нашу свободу. Luka, game over”. Окрім того, вони засуджують агресію проти незадоволених у Білорусі та вимагають звільнити всіх затриманих, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Як повідомив Суспільному один із затриманих, колишній політв’язень Олександр Кольченко, під час акції поліція затримала чотирьох людей.

“Стверджують, що ми підозрюємося у порушенні правопорядку”, – зазначив Кольченко.

При цьому, він відзначив, що у момент затримання він просто стояв перед посольством та нічого не робив, як і решта затриманих.

Водночас, за словами очевидців, хтось із мітингувальників намагався кинути яйця та димову шашку. Пізніше активісти не пропустили поліцейську машину, через що затримали кількох людей.

Окрім того, ініціатори акції заявляють, що у день виборів у посольстві дали можливість проголосувати не всім охочим, тому вони подали звернення, щоб отримати пояснення. 9 серпня, коли проходили вибори президента Білорусі, у посольстві змогли проголосувати тільки 225 людей.

“Прийшли запитати в білоруської амбасади, чому ми не змогли проголосувати. Прийшли дві тисячі людей, а проголосували 225. Нас просто не пропускали. Ми стояли тут більше 8 годин – нас просто не пустили”, – розповів один з учасників акції.