На Хмельниччині шукають кошти, щоб врятувати від руйнації старовинний палац (Відео, фото)

фото: IGotoWorld

На Хмельниччині не знають хто має реставрувати палац Сангушко в Ізяславі. Справа у тому, що історична будівля немає власника і це утруднює фінансування проєкту.

Про це розповіла журналістам Суспільного заступниця начальника департаменту інформаційної діяльності культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА Валентина Лукашук.

Для того аби отримати кошти на реставрацію палацу Сангушко, який руйнується, необхідно визначитися з власником, каже вона.

Палац Сангушків – архітектурна пам’ятка національного значення, збудований в Ізяславі у XVIII столітті, як приватна резиденція князів Сангушко. Нині палац перебуває в аварійному стані, каже завідувач сектору містобудування, архітектури та будівництва Ізяславської РДА Сергій Франков.


фото: UA: ПОДІЛЛЯ

Найперше, аварійний об’єкт потрібно обгородити, каже член Міжнародної організації з охорони пам’яток та історичних місць Сергій Шпаковський. Чоловік додає, з офіційним листом звертатимуться до міністерства культури України.

1 червня 50 квадратних метрів опорної стіни палацу обвалилося. Раніше руйнування історичної пам’ятки фіксували у листопаді 2018 року, тоді розсипалася секція стіни другого поверху північного корпусу. Кошти на протиаварійні роботи та розчищення завалів не виділялись з 2006 року.

Подробиці – у репортажі журналістів UA: ПОДІЛЛЯ: