Єдиний хоспіс на Волині функціонує попри складні часи (Відео, фото)

фото: Суспільне Волинь

Після того, як місяць тому припинив роботу хоспіс у Луцьку, обласна лікарня “Хоспіс”, що у місті Ковелі на Волині, стала єдиним закладом в області для паліативних хворих. Сюди звозять хворих із усієї області, котрі потребують паліативної допомоги.

Нині у хоспісі зайняті усі 50 ліжкомісць. Усі хворі – важкі.

Хоспіс у Ковелі відкрили три роки тому на базі залізничної лікарні, розповідає керівниця Наталія Віслогузова. Щоби укласти договори про надання паліативної допомоги у стаціонарі з Національною службою здоров’я, переобладнали палати і санблоки.

На лікування одного хворого хоспіс має 7 тисяч 847 гривень на рік. Цього, каже керівниця закладу, замало. Адже термін лікування в кожного - індивідуальний.

фото: Суспільне Волинь

Пацієнти додатково платять майже 3 тисячі гривень щомісяця за підгузки, послуги пральні і частково - харчування. Зі слів керівниці закладу, це теж не перекриває щоденних потреб хоспісу. Грошей вже бракує і на зарплати персоналу.

Речниця Національної служби здоров’я України Христина Петрик телефоном розповіла Суспільному: гроші від Національної служби здоров’я - це одне із джерел фінансування хоспісу. Органи місцевої влади можуть підтримувати хоспіси з власних фондів. Та поки що з місцевого бюджету хоспіс перекриває лише витрати на комунальні послуги.

Подробиці - у репортажі журналістів телеканалу "Нова Волинь":