Депутатка назвала ім’я монополіста, котрий контролює 70% газового ринку України (Відео)

фото: 5 канал

Про це в ефірі ток-шоу “Велика політика” на “5 каналі” сказала депутатка фракції “Голос” Інна Совсун.

Зокрема вона розповіла, що монополія олігарха Дмитра Фірташа складає близько 70% ринку газу і встановлює найвищі ціни для споживачів, тому рішення уряду “вирівняти” ціни всіх постачальників призведе до того, що монополія так і залишиться на українському ринку.

"Ринок газу на сьогодні не є ринком. Тому що на ньому є одна велика дуже сильна монополія, яка контролює 70% ринку. Це монополія, контрольована одним конкретним олігархом, прізвище якого Фірташ – це людина, яка контролює 70% ринку. Зараз саме його монополія встановлює ціну 9,90 гривень. Саме ця монополія наживається найбільше на громадянах", – сказала вона.

"Громадяни мали можливість перейти від компаній-монополістів до інших компаній. Що зараз зробив уряд? Уряд сказав: всім встановити ціну 6,99 грн. Якою тепер є логіка для того, щоб поміняти постачальника? Міняти постачальника зараз немає сенсу, тому що у всіх буде 6,99. Це означає, що більшість людей залишиться у тих самих постачальників, у яких вони були – тобто, у компанії-монополіста. Це рішення, яке було прийняте, воно призведе до того, що у нас залишиться монополія на ринку газу. І цю монополію вже розслідує Антимонопольний комітет, який каже – "так, у нас є ознаки зловживання становищем однією компанією", – прокоментувала вона рішення уряду.