Буковинці живуть у підтоплених будинках в очікуванні компенсації (Відео)

фото: Суспільне Буковина

Буковинцям, чиї будинки пошкодив або зруйнував паводок, почали виплачувати компенсації від 20 до 300 тисяч гривень. На це планують витратити 10 з 30 мільйонів гривень, які раніше виділив уряд.

Гроші нараховують тим жителям, які подали документи на компенсацію та мають погоджені дефектні акти. Згідно з розпорядженням Кабміну, 300 тисяч гривень мають виплатити сім’ям, які через негоду втратили будинок, 50 тисяч — тим, чиї будинки потребують капітального ремонту, 20 тисяч — за частково пошкоджений будинок, інформує Суспільне.

У будинку Діани Вайпан з Тарасівців Новоселицького району зробили ремонт півтора роки тому. Через підтоплення на ньому з усіх боків з’явилися тріщини, частина стіни в літній кухні обсипалась.

Будівельний експерт Анатолій Лобов каже, будинок може обвалитись.

За словами голови Новоселицької райдержадміністрації Олега Мельничука, за пошкодження цього будинку можуть виплатити 300 тисяч гривень.

Під час зливи вода у будинку Сільвії Брияк у Ревному Кіцманського району сягнула півтора метра. Затопило техніку та частину меблів.

Через надмірну вологу підлога та двері в будинку зіпсувались. Сільвії Брияк пообіцяли виплатити 20 тисяч гривень. "Вистачить хіба на нову пральну машинку", — каже жінка.

На ліквідацію наслідків паводку Буковині виділили 30 мільйонів гривень. За словами начальника обласного управління цивільного захисту Олексія Гайдая, на виплати людям, в яких пошкодило будинки, передбачили 10 мільйонів гривень. Решту суми витратять на відновлення інфраструктурних об'єктів.Дивіться докладніше - у відео

Наразі збитки в області перевищують мільярд гривень.

Дивіться докладніше у відео Суспільне Буковина: