В Україні UA:Перший вимкнули “за борги держави державі”

Таке зображення з'являється при спробі ввімкнути UA:Перший
Таке зображення з’являється при спробі ввімкнути UA:Перший

Аналогове мовлення телеканалу “UA:Перший” сьогодні вранці було вимкнене через борги телеканалу за трансляцію.

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук керівник каналу Зураб Аласанія, зазначивши, що це “борги держави державі”.

На сайті Національного суспільного телебачення України оприлюднено офіційне повідомлення про обставини зникнення з аналового ефіру UA: Перший.

У повідомленні йдеться, що Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення направив лист із поясненням про відімкнення: державний телеканал заборгував за трансляцію державному Концерну РРТ майже 70 млн грн.

"З квітня 2018 року грошей на оплату аналогової трансляції в бюджеті, виділеному Верховною Радою для НСТУ, не передбачено зовсім. Це призвело до появи заборгованості перед державним Концерном РРТ .

Незважаючи на відсутність коштів у ПАТ "НСТУ", Концерн РРТ продовжував аналогову трансляцію телеканалу UA: ПЕРШИЙ. По мірі зростання заборгованості НСТУ, Концерн РРТ був змушений призупинити аналогову трансляцію телеканалу UA: ПЕРШИЙ у часові проміжки з 6:00 ранку до 18:00 вечора у кількох містах (Білопілля, Вінниця, Дніпро, Ізюм, Київ, Ковель, Одеса, Тернопіль та Чернігів) з 18 червня 2018 року, оскільки передавачі у цих містах дуже енерговитратні, а несплата НСТУ за послуги Концерну РРТ своєю чергою призводить до появи боргів Концерну перед енергопостачальними організаціями. Проте навіть попри цей крок борг Концерну РРТ перед енергопостачальними організаціями продовжує зростати, що може призвести до відключення об’єктів Концерну РРТ від мереж електроживлення. У випадку такого відключення припиниться трансляція не тільки телерадіопрограм НСТУ, а й великої кількості інших загальнонаціональних телевізійних і радіоканалів, зокрема й цифрове телебачення.

З огляду на таку загрозу і зростання заборгованості Концерн РРТ змушений припинити трансляцію телеканалу UA: ПЕРШИЙ з 25 вересня 2018 року", - йдеться в повідомленні.

Національна суспільна телерадіокомпанія України заявила, що "розуміє цей вимушений крок з боку Концерну РРТ і, на жаль, не має жодної фінансової можливості виконати свої зобов’язання та оплатити послуги трансляції".