В Україні запрацює система аеромедичної евакуації, – Аваков

фото із сайту Національної поліції України

Урядом було підтримано спільну ініціативу Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров’я щодо створення Єдиного аеромедичного простору, який передбачатиме запровадження системи аеромедичної евакуації та авіаційне транспортування анатомічних матеріалів реципієнтів.

Тож незабаром запрацює масштабний проєкт зі створення Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту населення, який є результатом роботи з Францією та компанією Airbus.

Арсен Аваков розповів, що на першому етапі пілотного запровадження аеромедичної евакуації буде залучено нові сучасні гелікоптери Airbus H-145, які базуватимуться у містах Львів та Київ.

Створення Єдиного аеромедичного простору повністю узгоджується з концепцією розвитку авіації МВС, інформує сайт Нацполіції.

За словами міністра, це буде абсолютно новий рівень надання екстреної медичної допомоги, при якій людина отримає лікарську допомогу або буде доставлена в медзаклад з будь-якого, навіть найвіддаленішого, куточка країни. Друга складова цієї програми - підтримка вітчизняної трансплантології. Це та галузь медицини, де успіх критично залежить, зокрема, від швидкості доставлення реципієнта або органу до місця операції.