В Україні очікують на перші заморозки: коли потеплішає

За прогнозом синоптиків, в Україні 18-19 вересня очікується зниження температури. Синоптики попереджають про заморозки та сильні пориви вітру до 20 метрів за секунду.

Як повідомили в Українському гідрометцентрі, температура повітря у західних, північних, східних та центральних областях вночі опуститься від +8 до +2 градусів. На поверхні ґрунту і місцями в повітрі очікуються заморозки 0-3 градуси. Синоптики наголосили, що 18 вересня заморозки очікуються тільки на Волині, у Львівській, Рівненській та Тернопільській областях.

Температура повітря вдень на більшості територій опуститься до +9 та +15 градусів. У південних областях та на Закарпатті вночі до +5 градусів, вдень до +19.

Середня добова температура повітря знизиться на 10-12 градусів. Похолодання супроводжуватиметься поривами північного вітру 15-20 м/с.

Як прогнозують синоптики, прохолодна погода збережеться до 22 вересня, а з 23 по 25 вересня очікується поступове підвищення температури.

  • За останні 30 років температура повітря в країні підвищилася, а кількість опадів зменшилась. Найтепліше стало в Києві та Чернігові, найменше температура піднялася в Ужгороді.
  • Науковці прогнозують підвищення щорічної глобальної температури в найближчі п’ять років в 1,5 раза, ніж у доіндустріальні часи.