Україна назвала умову відновлення роботи банків на окупованому Донбасі

Відновлення роботи банківської та податкової системи на тимчасово окупованих територіях Донбасу може відбутися лише відповідно до законодавства України.

Про таку умову 28 травня на засіданні в режимі відеоконференції Тристоронньої контактної групи щодо конфлікту на Донбасі заявила Україна, повідомляє Офіс Президента України.

“Російська сторона не заперечувала проти важливості верховенства українського законодавства на тимчасово непідконтрольній території”, – заявили в Офісі глави української держави.

В ході засідання ТКГ “було досягнуто домовленості щодо обговорення на наступному засіданні сформованих списків на взаємне звільнення утримуваних осіб. Сторони продовжили обговорення відкриття нових КПВВ на лінії розмежування, зокрема в Золотому. Також ішлося про питання забезпечення безперешкодного перетину КПВВ абітурієнтами в межах вступної кампанії, це визначили як гуманітарну підставу”.

Щодо безпекових питань, то Україна на Мінських переговорах і далі вимагає дотримання режиму повної тиші.

“Україна наполягла на необхідності забезпечення з боку російської сторони безумовного та безперешкодного доступу СММ ОБСЄ задля фіксації, зокрема, можливих порушень режиму тиші, забезпечення руху гуманітарних місій.

Представники СММ ОБСЄ повідомили про те, що їхні патрулі зафіксували сліди важкої техніки на території ОРДЛО України.

Зі свого боку українська делегація наголосила, що під час позачергового засідання Тристоронньої контактної групи 22 травня 2020 року представники ОБСЄ не підтвердили фактів обстрілів з боку Збройних сил України.

У межах безпекової групи продовжилося обговорення питання щодо нових ділянок розведення сил і засобів”, – йдеться в повідомленні Офісу Президента України.