У Верховній Раді готують законопроєкти щодо митного оформлення ввезених в Україну євроблях

фото: Укрінформ

Прийняти цей закон Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

Про це повідомляє Інформаційне управління парламенту України.

Члени Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики під час засідання в режимі відеоконференції розглянули у другому читанні проєкти законів, що стосуються митного оформлення транспортних засобів, ввезених на територію України до 31 грудня 2020 року і справляння відповідних податків та зборів: «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об’єктом оподаткування якими є транспортні засоби» (№ 4643-д) і «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» (№ 4644-д).

Народний депутат Олександр Ковальчук, представляючи законопроєкти, зауважив: «Проєкти спрямовані на вирішення проблеми, якій вже близько десяти років. Ми враховували саме ті правки і пропозиції, які стосувались розробки механізму, який дозволить українцям - власникам «євроблях» якомога швидше, прозоро, без корупційних схем і просто схем, розмитнити свої транспортні засоби».

До законопроєкту №4643-д надійшло 77 пропозицій народних депутатів. Робочою групою Комітету було додатково напрацьовано 10 правок. Загалом пропонується врахувати 35 пропозицій і відхилити 52.

Ковальчук також зауважив, що більшість правок вносились до двох законопроєктів синхронно.

Комітет затвердив порівняльні таблиці до законопроєктів і ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти обидва законопроєкти у другому читанні і в цілому.

Крім того, Комітет розглянув у другому читанні проєкт закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» (№ 4184)Читайте також: В Японії не розуміють пільг для ввезення в Україну «євроблях» – посол Корсунський

датку визначається платником податку за формулою: Ставка = Ставка базова + Vе + Fе.

Крім цього, народні депутати підтримали у першому читанні законопроєкт №4644-д про внесення змін до Митного кодексу. Документом пропонується звільнити від штрафних санкцій власників автівок на єврономерах, які були ввезені до кінця 2020 року, за умови одноразової сплати 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Верховна Рада в листопаді 2018 року істотно підвищила штрафи за незаконне використання автомобіля з іноземною реєстрацією. Пізніше парламент кілька разів відтерміновував запровадження нових штрафів.