У третини перехворілих на Covid-19 людей виявили проблеми із психічним здоров’ям, – науковці

До такого висновку дійшла група дослідників з Оксфордського університету. Науковці виявили, що майже у 34% людей, які перехворіли на коронавірусну хворобу COVID-19, протягом шести місяців виявили погіршення ментального здоров’я.

Результати дослідження опублікували в науковому виданні The Lancet, пише Громадське.

Зокрема, учені проаналізували дані 236 379 пацієнтів (переважно зі США), у яких діагностували COVID-19. Як виявилось, у 33,62% людей протягом шести місяців виявили неврологічні стани або психічні захворювання. До того ж 12,84% людей такі діагнози ставили вперше.

Результати дослідження також показують, що погіршення ментального здоров'я пов'язане із важкістю перебігу хвороби в пацієнтів.

Найпоширенішими діагнозами після COVID-19 були тривожні розлади (зустрічаються у 17% пацієнтів), розлади настрою (14%), розлади, пов'язані зі вживанням психоактивних речовин (7%) та безсоння (5%).

Дослідники також помітили, що люди, які перехворіли на COVID-19, мали на 44% більший ризик розвитку неврологічних і психічних захворювань, якщо порівняти з людьми, які хворіли на грип, і на 16% більше шансів проти людей з іншими інфекціями дихальних шляхів.