У рідному місті Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка пройшла хода, приурочена його пам’яті

фото: Суспільне Тернопіль

Сьогодні День народження Устима Голоднюка – Героя Небесної Сотні. Тож у рідному місті Збаражі, що на Тернопільщині, пройшла хода на вшанування його пам’яті. Про це розповіла співорганізаторка заходу Марія Багрій.

За її словами, учасники ходи пройдуть від 2 школи, де навчався Устим, до пам’ятника Устиму Голоднюку та Назарію Войтовичу в сквері Героїв Небесної Сотні, а потім до могили хлопця, інформує Суспільне Тернопіль.

Устим Голоднюк народився у Збаражі 12 серпня 1994 року. Потім навчався у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут. Також був студентом Бережанського агротехнічного інституту.

З листопада 2013 року був учасником Євромайдану, а згодом Революції Гідності. 20 лютого 2014 року загинув від вогнепального поранення в голову. Отримав його, допомагаючи забирати загиблих біля горішнього виходу станцїї метро Хрещатик. Хлопцеві було 20.

Його поховали на Збаразькому кладовищі. У 2014 Устиму Голоднюку присвоїли звання Героя України та посмертно нагородили орденом "Золота Зірка" за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності.