У Нацполіції категорично не підтримують рішення суду щодо блокування роботи ряду Інтернет-ресурсів

Про це пишуть на сайті Національної поліції України. Як відомо, Голосіївський районний суд Києва зобов’язав провайдерів заблокувати доступ до 426 сайтів, зокрема російське видання РБК, блог-платформу Livejournal та сайт для програмістів та розробників GitHub.

У відомстві наголошуть, що слідчий суддя Голосіївського районного суду виніс відповідну ухвалу без участі поліції та прокуратури. Тож вирішується питання щодо зняття арешту на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі Інтернет при використанні вказаних в ухвалі суду вебресурсів.

У грудні 2020 року слідчі Голосіївського управління поліції за заявою чоловіка, як це  передбачено Кримінальним процесуальним кодексом України, внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 Кримінального кодексу України.

При цьому з будь-якими клопотаннями до суду у вказаному провадженні  слідчі та прокурори не зверталися. Тож ухвала Голосіївського районного суду щодо арешту на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі Інтернет при використанні ряду вебресурсів, слідчим суддею винесена без участі поліції та прокуратури. На цей час встановлено, що з відповідним клопотанням до суду звернувся заявник у кримінальному провадженні.

Наголошуємо: Національна поліція України та прокуратура категорично не підтримує рішення суду щодо блокування роботи ряду Інтернет-ресурсів. Таким чином процесуальним прокурором буде прийняте рішення щодо закриття кримінального провадження у зв’язку з відсутністю складу злочину. Окрім того, вирішується питання щодо зняття арешту на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі Інтернет при використанні вказаних в ухвалі вебресурсів.