У Мін’юсті запровадили новий вид покарання

фото: Міністерство юстиції України

Мін’юст України у співпраці з європейськими партнерами розробили проєкти Законів, направлені на індивідуалізацію системи покарань та розширення переліку видів покарань, альтернативних позбавленню волі, що сприятиме зменшенню кількості осіб у місцях несвободи, забезпечить виправлення правопорушників без ізоляції від суспільства.

Про це повідомив Міністр юстиції України Denis Malyuska під час презентації документального фільму «Не Про Ґрати».

Законопроєктом пропонується запровадити новий вид покарання – пробаційний нагляд, інформують на сторінці фейсбук Міністерство юстиції України.

Передбачається, що пробація застосовуватиметься і як основне, і як додаткове покарання. В першу чергу, вона розрахована на ті випадки, де наразі суд в якості покарання призначає обмеження волі або арешт. Ця категорія – нетяжкі злочини.

Пробацією не замінюватиметься позбавлення волі. В якості ж додаткового покарання пробація може бути застосована, якщо суд призначив людині інший вид покарання, наприклад, виправні роботи чи штраф.

Служба пробації в Україні діє вже 5 років. З початку 2020 року через неї пройшло 105 тисяч правопорушників, 58 тисяч перебуває на обліку органів пробації на даний час.

Відсоток рецидиву серед людей, які перебувають під наглядом пробації, наразі становить 1,3%, ще близько 3% осіб – ухиляються від відбування покарання або порушують умови покарання, не пов’язаного з позбавленням волі.

Відтак, за словами Міністра юстиції, застосування пробаційного нагляду в якості альтернативного виду покарання дозволить більш ефективно забезпечити безпеку суспільства.