У Криму судитимуть ув’язненого українського журналіста, – подробиці від дружини (Відео)

фото: Суспільне

Дружина ув’язненого в Криму українського журналіста Владислава Єсипенка не вірить у звинувачення російських спецслужб. Цього тижня має відбутися судове засідання, на якому адвокати проситимуть суд змінити для Владислава запобіжний захід у вигляді арешту.

Владислав – журналіст-фрілансер Радіо Свобода, якого 10-го березня у Сімферополі затримали силовики після акції до дня народження Тараса Шевченка. Його звинуватили у тому, що він нібито збирав інформацію на користь українських спецслужб та мав вибухівку у власній автівці.

Журналісти Суспільного поспілкувалися з родиною ув’язненого, яка мешкає в Кривому Розі.

Про затримання Владислава у родині Єсипенків дізналися 11-го березня від незалежного адвоката, розповідає Катерина. Офіційне повідомлення отримали через дві доби після затримання. Поговорити з ним телефоном змогли лише через шість днів.

Дивіться відео Суспільне Дніпро:

«З його боку це була така суха розмова, і я зрозуміла, що він не може сказати усе. Я була рада, що хоча б почула його голос, що він живий, тому що адвокати не могли його знайти. Я запитала, били тебе чи ні, він відповів, що не може відповісти на це питання. І зв’язок обірвався», – розказала дружина.

Родина Єсипенків виїхала з анексованого Криму на початку 2015-го. До цього журналістика була для Владислава радше захопленням, каже Катерина. Після від’їзду Владислав як фрилансер готував матеріали для Радіо Свобода. Їздив до Криму з редакційними завданнями.

«Соціально-побутові, про життя людей, про ту ж заповнюваність водоймищ. Тобто не потрібно якогось “шпигуна” Владислава Єсипенка відсилати для того, щоб Україні чи Америці дізнатись, скільки там води у водосховищі. Це абсолютна маячня, це все видно зі супутника», – зазначає Катерина.