“Ціни на тендерах учасники встановлюють з урахуванням специфіки регіону”, – голова Укравтодору

фото: Фейсбук

Голова Державного агентства автомобільних доріг (Укравтодору) Олександр Кубраков заявив, що вони підняли мінімальну зарплатню до 9,7 тисяч гривень, прокоментував тендерні закупівлі і відкинув звинувачення в монополізації ринку.

За його словами, зараз на українському ринку будівництва доріг працює 53 компанії.

“Якщо подивитись по всіх платежах, топ-20 компаній ─ це приблизно 70%, куди пішли гроші. Якщо ми впровадимо систему закупівлі ЄБРР (Європейського банку реконструкції та розвитку — ред.), то з українських компаній, які працюють на ринку, лише 3-4 компанії зможуть відповідати цим вимогам”, — заявив Кубраков в ефірі Українського радіо.

Він пояснив, що ціни на тендерах учасники встановлюють з урахуванням специфіки регіону.

“Ми аналізували попередній рік. І коли ми виходили на торги, ціни могли відрізнятися на 20% і більше. Навіть у рамках одного регіону. У кожного регіону є своя специфіка, зокрема, є щебінь чи немає. Далі, коли починаються торги, починається зовсім інша ситуація. Є учасники ринку, є зовсім різна мотивація у них. Хтось хоче в регіон нікого не пустити і буде навіть в мінус собі працювати. У нього своя собівартість і для нього це принципово”, — додав Кубраков.

За його словами, в Укравтодорі підняли мінімальну галузеву платню до 9 670 гривень, але реальні зарплати на ринку сягають 17 тисяч гривень.

“Багато компаній платять більше 20 тисяч. Все, що відбувається всередині з цим ціноутворенням, де вони формують свій прибуток, на якій складовій — це повністю їх зона відповідальності. За його словами, потрібно порівнювати з такими великими містами, як Київ, Черкаси, Дніпро, Харків тощо”, — зазначив голова агентства.

За його словами, Київ закуповує на 30% дорожче, навіть якщо там можуть працювати ті самі компанії. Кубраков додав, що не знає, чому так відбувається.